ינשוף
גנים
טיפוח ופיתוח, תוך התנסות בקשר אישי ועמוק עם בעל חיים, המבוסס על אהבה וקבלה ללא תנאי.

לשם מה?

טיפוח ופיתוח,  תוך התנסות בקשר אישי ועמוק עם בעל חיים, המבוסס על אהבה וקבלה ללא תנאי.

כיצד?

*עידוד ופיתוח מיומנויות קוגניטיביות: תרגול ועידוד החשיבה, חיזוק ערנות חושים, חיזוק הקשר עם המציאות, עידוד הסקרנות ועוד…

*אימון ופיתוח המוטוריקה העדינה והגסה.

*עידוד ופיתוח מיומנויות רגשיות: מתן הזדמנות לביטוי אישי, חיזוק ועידוד המודעות העצמית, הבטחון העצמי ותחושת תפקוד ואחריות.

*מתן הזדמנות לביטוי רגשות המלווים את אוכלוסיית החינוך המיוחד בהתמודדויות היום-יומיות כגון: שמחה, אושר, אהבה, כעס, וכו'

*עידוד וטיפוח מיומנויות חברתיות: הרחבת המעגל החברתי, עידוד להשתלבות בפעילויות חברתיות ובתפקידים חברתיים, עידוד לקיום תקשורת ושימוש בשפה.

מה בשטח?

  • מגע רגשי עם בעלי חיים – במהלך המפגשים תתקיים התנסות באינטראקציות רגשיות ובמגע רגשי עם מגוון רחב של בעלי החיים, בדגש על טיפול, האכלה, ליטוף ועוד. באמצעות מגע זה ובאמצעות "מפגשים חוזרים" עם בעלי החיים נעמיק את הקשר בין המשתתף לבין בעל החיים. ובתוך כך נעודד למוטיבציה, נחזק את ביטחונו העצמי, הפתיחות, הרגישות החושית והמוטוריקה העדינה והגסה ונאפשר הבעת טווח רחב של רגשות כגון: שמחה, אושר, פחד, חמלה ועוד…
  •  "חברה ואהבה" – עבודה קבוצתית לרווחת בעלי החיים, תאפשר התנסות בתפקידים ובאינטראקציות חברתיות שונות במסגרות עבודה של קבוצות וזוגות. בעלי החיים בפעילויות אלו יכהנו כמתווך חברתי בין המשתתף לעולמו החברתי ויעודדו אותו ליצירת קשרים חברתיים ולהשתתפות בפעילויות  חברתיות שונות.
  • תצפית אקטיבית על בעלי החיים – תצפית חקרנית אודות בעלי החיים ההופכת את המשתתף לפעיל ונחוץ (תורם ולא רק מקבל), מחדדת את החושים והחשיבה, מפתחת את הסקרנות, השפה, מעודדת עצמאות, אחריות, ביטחון עצמי ועוד. הפעילות מושתתת על ביטוי אישי, שאילת שאלות מתמדת, זימון עצמי של מצבים אתגריים שונים (כגון- הצבת בית, מתן מזון, הוספת פרטים לקבוצה) ונטילת תפקיד אחראי תוך עידוד נפגע הנפש למתן מענה לצורכיהם השונים של בעלי החיים.
  • הפעלות אגדות עם ומשחקים – פיתוח מיומנויות קוגניטיביות (זיכרון, שפה, חשיבה, מוטוריקה, חושים וכו')  באמצעות עידוד להעלאת זיכרונות אישיים, הפעלות חווייתיות, משחקים ומגוון סיפורים כגון: משחקי רצף, התאמות, משחקי חשיבה ומבחר אגדות עם וסיפורים אודות בעלי חיים המתמודדים עם פחדים, בדידות, שונות  וכו' המובאים ע"י המדריך

עם מי?

המשתתפים יפגשו מגוון רחב של בעלי חיים, בחלקם נדירים ובחלקם מוכרים ואהובים, המעוררים טווח של רגשות והתנסויות

למי?

התוכנית מכוונת ומותאמת לאוכלוסיות החינוך המיוחד לכל גווניו מבעיות קשב וריכוז, בעיות נפשיות, פיגור קל, בינוני וכבד.